Cu izolatie usoara PrimaLoft® Gold, aceste manusi asigura caldura si confort, facand-le companion-ul ideal pentru echitari in conditii de frig
Construite cu membrana de performanta 100% Drystar® Alpinestars pentru performanta dovedita in conditii ploioase si respirabilitate superioara
Izolatia de 80 g PrimaLoft® Gold tine mainile calde, permitand in acelasi timp caldurii si umezelii in exces sa se evapore, mentinand confortul soferului in conditii de frig
Articulatii moi din PU se flexioneaza natural cu miscarile degetelor pentru senzatie optima de control pe bicicleta
Manusile versatile cu manseta de lungime medie pot fi purtate peste sau sub maneci pentru caldura si confort personalizate
Varfurile conductoare ale degetelor permit utilizarea usoara a smartphone-urilor si a altor dispozitive fara a scoate manusile
Construite cu o carcasa elastica 2L pentru o potrivire confortabila si adaptiva, manusile prezinta intariri textile pe dosul mainii pentru durabilitate adaugata
Palma moale din piele de caprioara, cu intarire de suprapunere, ofera mansoane superioare, rezistenta imbunatatita la abraziune si durabilitate de lunga durata
Constructie multi-strat cu umplutura proiectata pentru a oferi protectie suplimentara
Articulatie moale ergonomica expusa pentru protectie dovedita la impact si abraziune
- Culoare
- Dark Brown
Negru
Sand - Stil
- Mid-length Cuff
- Caracteristici
- Breathable
Touchscreen Enabled Fingers
Waterproof - Sex
- Men's
- Tip
- Insulated
- Material
- Polyurethane
Primaloft®
Velur
Condiții de garanție
Condițiile de garanție sunt în conformitate cu Legea nr. 449/2003, republicată în 2008, privind vânzarea produselor și garanțiile asociate acestora, cu modificările și completările ulterioare, precum și cu Ordonanța nr. 21/1992 privind protecția consumatorilor.
În momentul solicitării garanției este necesară prezentarea produselor defecte în ambalajul original, acolo unde este cazul, împreună cu accesoriile aferente și copiile facturii fiscale și certificatului de garanție.
În cazul în care produsele ajung neînsoțite de aceste documente, acestea pot fi returnate solicitantului/expeditorului fără soluționarea cererii de garanție, costurile transportului de retur fiind suportate de către acesta.
Produse care nu fac obiectul garanției
Nu fac obiectul garanției produsele care prezintă defecte fizice precum: lovituri, crăpături, ciobiri, componente sau piese plesnite, etichete ori sigilii de garanție deteriorate, îndepărtate sau modificate.
De asemenea, garanția nu se aplică produselor utilizate în condiții neadecvate, precum expunerea la variații mari de temperatură sau presiune, șocuri mecanice, manipulare incorectă, încărcare peste limita admisă, expunere la noxe sau la acțiunea substanțelor chimice.
Solicitări nejustificate de garanție
În cazul unei solicitări nejustificate de acordare a garanției, ne rezervăm dreptul de a solicita beneficiarului contravaloarea manoperei necesare pentru investigarea produsului reclamat ca fiind defect, în cuantum de 10% din valoarea produsului, TVA inclus.
Certificate și condiții de garanție
Vă rugăm să consultați și să descărcați certificatul de garanție corespunzător categoriei de produse achiziționate:
Ghid de mărimi Alpinestars
Alege tipul de echipament. Măsurile sunt în centimetri. La geci și pantaloni de stradă mărimea de pe site este de obicei EU (46, 48, 50). La tricouri MX, mănuși și căști este de obicei S, M, L.
Căști
Aceeași circumferință pentru căști de stradă și de motocross. La Supertech R10 calota nu este mereu egală cu mărimea comandată.
Adulți — stradă și MX
| Mărime | Cap (cm) | Calotă R10 |
|---|---|---|
| XS | 53–54 | S |
| S | 55–56 | S |
| M | 57–58 | M |
| L | 59–60 | L |
| XL | 61–62 | XL |
| 2XL | 63–64 | XL |
Copii — MX
| Mărime | Cap (cm) |
|---|---|
| Y-S | 48–49 |
| Y-M | 50–51 |
| Y-L | 52–53 |
Mănuși
Circumferința palmei, în cm.
Bărbați
| Mărime | Palmă (cm) |
|---|---|
| S | 17,8–20,3 |
| M | 20,3–21,6 |
| L | 21,6–22,9 |
| XL | 22,9–24,1 |
| 2XL | 24,1–25,4 |
| 3XL | 25,4–27,9 |
Femei
| Mărime | Palmă (cm) |
|---|---|
| XS | 16,5–17,8 |
| S | 17,8–19 |
| M | 19–20,3 |
| L | 20,3–21,6 |
| XL | 21,6–22,9 |
Copii
| Mărime | Palmă (cm) |
|---|---|
| 3XS | 11,4–12,7 |
| 2XS | 12,7–14 |
| XS | 14–15,2 |
| S | 15,2–16,5 |
| M | 16,5–17,8 |
| L | 17,8–19,1 |
Geci și pantaloni
Geci, pantaloni și combinezoane. Compară pieptul și înălțimea. Mărimea EU este cea de comandă la echipamentul de stradă.
Bărbați
Dacă ești între două mărimi, alege-o pe cea în care protecțiile stau pe umăr, cot și genunchi.
| EU | US | Pantalon US | Piept (cm) | Talie (cm) | Șold (cm) | Înălțime (cm) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 40 | 30 | 24 | 78–82 | 64–68 | 79–83 | 150–156 |
| 42 | 32 | 26 | 82–86 | 68–72 | 83–87 | 157–163 |
| 44 | 34 | 28 | 86–90 | 72–76 | 87–91 | 164–167 |
| 46 | 36 | 30 | 90–94 | 76–80 | 91–95 | 168–171 |
| 48 | 38 | 32 | 94–98 | 80–84 | 95–99 | 172–175 |
| 50 | 40 | 34 | 98–102 | 84–88 | 99–103 | 176–179 |
| 52 | 42 | 36 | 102–106 | 88–92 | 103–107 | 180–183 |
| 54 | 44 | 38 | 106–110 | 92–96 | 107–111 | 184–187 |
| 56 | 46 | 40 | 110–114 | 96–100 | 111–115 | 188–191 |
| 58 | 48 | 42 | 114–118 | 100–104 | 115–119 | 192–195 |
| 60 | 50 | 44 | 118–122 | 104–108 | 119–123 | 192–195 |
| 62 | 52 | 46 | 122–126 | 108–112 | 123–127 | 196–199 |
| 64 | 54 | 48 | 126–130 | 112–116 | 127–131 | 196–199 |
Femei
| EU | US | Piept (cm) | Bust (cm) | Talie (cm) | Șold (cm) | Înălțime (cm) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 36 | 0 | 74–78 | 78–82 | 58–62 | 82–86 | 157–160 |
| 38 | 2 | 78–82 | 82–86 | 62–66 | 86–90 | 163–165 |
| 40 | 4 | 82–86 | 86–90 | 66–70 | 90–94 | 165–168 |
| 42 | 6 | 86–90 | 90–94 | 70–74 | 94–98 | 170–173 |
| 44 | 8 | 90–94 | 94–98 | 74–78 | 98–102 | 173–175 |
| 46 | 10 | 94–98 | 98–102 | 78–82 | 102–106 | 178–180 |
| 48 | 12 | 98–102 | 102–106 | 82–86 | 106–110 | 180–183 |
| 50 | 14 | 102–106 | 106–110 | 86–90 | 110–114 | 180–183 |
| 52 | 16 | 106–110 | 110–114 | 90–94 | 114–118 | 185–188 |
| 54 | 18 | 110–114 | 114–118 | 94–98 | 118–122 | 185–188 |
Încălțăminte
Nu folosi același tabel la o cizmă MX și la un model urban. Talpa interioară este lungimea branțului, în cm.
Cizme MX
Tech 10, Tech 7, Tech 3 și echivalente.
| EU | US | JP | Talpă (cm) |
|---|---|---|---|
| 38 | 5 | 24 | 25,1 |
| 39 | 6 | 25 | 25,9 |
| 40,5 | 7 | 25,5 | 26,8 |
| 42 | 8 | 26,5 | 27,6 |
| 43 | 9 | 27,5 | 28,5 |
| 44,5 | 10 | 29 | 29,3 |
| 45,5 | 11 | 29,5 | 30,2 |
| 47 | 12 | 30,5 | 31 |
| 48 | 13 | 31,5 | 31,9 |
| 49,5 | 14 | 32,5 | 32,7 |
| 51 | 15 | 33,5 | 33,6 |
| 52 | 16 | 34,5 | 34,4 |
Cizme sport / race
Supertech R, SMX, Faster și echivalente.
| EU | US | JP | Talpă (cm) |
|---|---|---|---|
| 36 | 3,5 | 22,5 | 23,9 |
| 37 | 4 | 23 | 24,5 |
| 38 | 5 | 24 | 25,2 |
| 39 | 6 | 25 | 25,9 |
| 40 | 6,5 | 25,5 | 26,5 |
| 41 | 7,5 | 26 | 27,2 |
| 42 | 8 | 26,5 | 27,9 |
| 43 | 9 | 27,5 | 28,5 |
| 44 | 9,5 | 28,5 | 29,2 |
| 45 | 10,5 | 29,5 | 29,9 |
| 46 | 11,5 | 30 | 30,5 |
| 47 | 12 | 30,5 | 31,2 |
| 48 | 12,5 | 31,5 | 31,9 |
| 49 | 13,5 | 32 | 32,5 |
| 50 | 14 | 33 | 33,2 |
Cizme touring
Andes, Belize, Toucan și echivalente.
| EU | US | JP | Talpă (cm) |
|---|---|---|---|
| 36 | 3,5 | 22,5 | 24 |
| 37 | 4 | 23 | 24,6 |
| 38 | 5 | 24 | 25,3 |
| 39 | 6 | 25 | 26 |
| 40 | 6,5 | 25,5 | 26,7 |
| 41 | 7,5 | 26 | 27,3 |
| 42 | 8 | 26,5 | 28 |
| 43 | 9 | 27,5 | 28,7 |
| 44 | 9,5 | 28,5 | 29,3 |
| 45 | 10,5 | 29,5 | 30 |
| 46 | 11,5 | 30 | 30,7 |
| 47 | 12 | 30,5 | 31,3 |
| 48 | 12,5 | 31,5 | 32 |
| 49 | 13,5 | 32 | 32,7 |
| 50 | 14 | 33 | 33,4 |
Încălțăminte urban, bărbați
J-6, casual și echivalente.
| EU | US | JP | Talpă (cm) |
|---|---|---|---|
| 37 | 5 | 23 | 24,1 |
| 37,5 | 5,5 | 23,5 | 24,5 |
| 38 | 6 | 24 | 25 |
| 38,5 | 6,5 | 24,5 | 25,4 |
| 39 | 7 | 25 | 25,8 |
| 40 | 7,5 | 25,5 | 26,2 |
| 40,5 | 8 | 25,5 | 26,7 |
| 41 | 8,5 | 26 | 27,1 |
| 42 | 9 | 26,5 | 27,5 |
| 42,5 | 9,5 | 27 | 27,9 |
| 43 | 10 | 27,5 | 28,4 |
| 43,5 | 10,5 | 28 | 28,8 |
| 44 | 11 | 28,5 | 29,2 |
| 45 | 11,5 | 29,5 | 29,6 |
| 45,5 | 12 | 29,5 | 30,1 |
| 46 | 12,5 | 30 | 30,5 |
| 47 | 13 | 30,5 | 30,9 |
| 47,5 | 13,5 | 31 | 31,3 |
| 48 | 14 | 31,5 | 31,8 |
Încălțăminte femei
Conversia oficială publică doar aceste mărimi.
| EU | US | JP |
|---|---|---|
| 37 | 6 | 23 |
| 38 | 7 | 24 |
| 39 | 8 | 25 |
| 41 | 9 | 26 |
| 42 | 10 | 26,5 |
Copii
Îmbrăcăminte și cizme. Căștile și mănușile de copii sunt la secțiunile de mai sus.
Îmbrăcăminte
| Mărime | Vârstă | Piept (cm) | Talie (cm) | Înălțime (cm) |
|---|---|---|---|---|
| 120 (S) | 6 | 60,5–65,5 | 54–58 | 120–130 |
| 130 (M) | 7–8 | 65,5–70,5 | 58–62 | 130–140 |
| 140 (L) | 9–10 | 70,5–75,5 | 62–66 | 140–150 |
| 150 (XL) | 11–12 | 75,5–80,5 | 66–70 | 150–160 |
Cizme
US 10–13 sunt mărimi de copii; de la 1 în sus sunt mărimi youth.
| EU | US | JP |
|---|---|---|
| 28 | 10 | 17,5 |
| 29 | 11 | 18,5 |
| 30,5 | 12 | 19,5 |
| 32 | 13 | 20 |
| 33 | 1 | 21 |
| 34 | 2 | 21,5 |
| 35,5 | 3 | 22,5 |
| 37 | 4 | 23 |
| 38 | 5 | 24 |
| 39 | 6 | 25 |
| 40,5 | 7 | 25,5 |
| 42 | 8 | 26,5 |
Ghid orientativ, după tabelul oficial Alpinestars. Croiala diferă între piele, textil și MX, și între familiile de cizme (race, touring, urban). Căștile se aleg pe circumferință și trebuie să stea ferm — nu lua o mărime mai mare ca să „fie loc”.
Alpinestars – Echipament și protecție pentru moto
Alpinestars este un brand italian de echipament moto, protecții, încălțăminte și accesorii, cu prezență puternică în sport și stradă.
Produsele Alpinestars din magazin includ mănuși, protecții, căști și accesorii pentru pilot și pasager.
- Echipament street și sport
- Protecții certificate și încălțăminte tehnică
Vezi site-ul oficial Alpinestars
Informații producător (Reg. UE 2023/988, GPSR)
Producător: Alpinestars S.p.A.
Adresă: Via Arturo Toscanini 1, 31045 Maser (TV), Italia
Telefon: +39 0422 758111
Contact: Contact Alpinestars
Recenzii despre produse / Întrebări
-
Recenzii (0)
-
Întrebări (0)
-
Cele mai recente
-
Cele mai recente













